Запуск дизельного генератора взимку

Для того, щоб дизель-генераторна установка (ДДУ) вас не підвела, особливо в холодну пору року, доведеться заздалегідь про це подбати.

span>

Перш за все, потрібно безупинно підтримувати працездатний стан ДГУ. Це досягається, по-перше, підтримкою позитивної температури в приміщенні дизельної та підігрівом рідини, що охолоджує, в системі охолодження і, по-друге, забезпеченням автоматичної підзарядки акумуляторної батареї (АКБ). Також не завадить забезпечити підігрів панелі керування. Тобто, потрібна система, яка забезпечує власні потреби ДДУ. Елементи цієї системи запитуються від зовнішньої мережі.

Звідси важливий висновок: перед тим, як купувати та встановлювати ДДУ, ретельно продумайте, в якому приміщенні вона буде змонтована. З одного боку, воно має бути вентильованим, а з іншого — не повинно промерзати в холодну пору року. Інакше витрати на потреби генераторної установки можуть досягти абсурдної величини.


Правила зимової експлуатації ДГУ

Охолоджувальна рідина

Автовласники добре знають, що навіть у літню спеку слід прогріти двигун автомобіля, перш ніж починати рух. Те саме стосується і експлуатації електростанції: двигун не зможе видати повної потужності, поки в ньому не встановиться необхідний температурний режим. Тому не чекайте від холодного агрегату, що він відразу після пуску хвацько закрутить генератор і дасть струм. Хочете одразу — треба підігріти. Прекрасно, якщо ваша ДГУ обладнана підігрівачем рідини, що охолоджує. Якщо ні — можна діяти двома способами. Перший - дообладнати станцію підігрівачем, якщо є порівняно недорога і передбачена конструкцією вашого агрегату можливість. Другий спосіб - використовувати передпусковий підігрівач. Але треба розуміти, що в цьому випадку підігрівач використовуватиме паливо з бака основного агрегату, а також запускатися від його акумулятора. Відповідно, потрібно передбачити контроль наявності палива в баку та ступеня заряду АКБ.

Дизельне паливо.

Вимоги до палива дизельного генератора
class="kix-line-break" />

Акумуляторна батарея.

Якщо ви використовуєте звичайні кислотні акумулятори, то майте на увазі, що вони втрачають близько 25% початкової ємності на рік. Тому експлуатація АКБ понад чотири роки не гарантує її надійної роботи.

Слід знати, що штатні підзарядні пристрої, що використовуються в ДГУ, призначені тільки для підтримки заряду батареї, а не для заряду. Вони контролюють рівень саморозряду батареї, і коли він досягає контрольного значення, доводять його до номінального. Встановлюйте повністю заряджені батареї на генератор.

Якщо ваша дизельна електростанція включається рідко, є сенс при негативній температурі знімати АКБ і переносити її в тепле приміщення. У цьому випадку не забудьте вимкнути штатний підзарядний пристрій. Зверніть увагу, що разом з ним можна випадково відключити підігрів рідини, що охолоджує, чого робити не слід. Тому вимкніть лише підзарядний пристрій, а підігрів охолоджуючої рідини залиште у ввімкненому стані.

Зняту батарею не рідше одного разу на 3 місяці слід самостійно підзарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою.

Вимоги до АКБ при зимовій експлуатації дизельного генератора

Моторне масло.

Якщо в двигун ДГУ залито мінеральне моторне масло, його потрібно або підігрівати, або замінити синтетичною олією, яка зберігає плинність при зниженнітемператури. Синтетичну олію підігрівати не треба.

З точки зору здорового глузду, краще залити відразу синтетичне моторне масло і не возитися з підігрівом, який, до речі, треба відключати після пуску двигуна. Проблем буде менше, а загальна надійність та довговічність ДДУ зросте.

Використовуйте синтетичну олію, рекомендовану заводом-виробником дизельного агрегату вашої електростанції.

Вимоги до моторного масла дизельного генератора при зимовій експлуатації

Панель керування електростанції

Для рідкокристалічних екранів панелі управління ДГЕ існують спеціальні підігрівачі. Вони працюють в автоматичному режимі, забезпечуючи підігрів панелі за негативної температури. Не нехтуйте цією, на перший погляд, дрібницею.

Технічне обслуговування

Працездатність ДДУ немислима без проведення своєчасного технічного обслуговування (ТО). Навіть якщо вона жодного разу не вмикалася, це не привід не проводити ТО. Після тривалого простою точно треба провести регламентні роботи. Тоді електростанція вас не підведе.

Рекомендація

У вас виникли питання? Звертайтеся до спеціалістів. Телефонуйте, питайте. Пишіть у службу підтримки generator.ua. Ми з радістю відповімо на ваші запитання, за необхідності проведемо технічне обслуговування вашої електростанції, поставимо запчастини та матеріали, а також проконсультуємо та навчимо.


Підібрати генератор Залиште заявку на безкоштовний розрахунок генератора і отримайте консультацію експерта
Прийняти

Сайт використовує файли cookie