Який генератор найефективніший при довготривалих відключеннях світла

Який генератор найефективніший при довготривалих відключеннях світла

Проблема резервного живлення - одна з найактуальніших для українців на сьогодні. Який генератор купити, щоб відключення електроенергії в будинках і на підприємствах не порушували роботу та побут? Бензиновий чи дизельний? Інверторний чи газовий? Який можна придбати генератор для квартири при довготривалих відключеннях? У кожного виду подібної техніки є свої переваги та нюанси, які обов’язково потрібно враховувати. 

Коли питання стосується вибору генератора, необхідно зважати на такі важливі критерії, як потужність та кількість фаз. 

Потужність визначається наступним чином:

  • Підрахувати суму потужності усіх приладів, які необхідно запустити у роботу під час відключення світла. 

  • До вирахуваної потужності необхідних приладів, потрібно додати ще 30%. Це і буде потужність генератора. Генератор не варто експлуатувати на повну потужність, адже це призведе до його швидкої поломки. 

  • Вибрати техніку для резервного живлення варто враховуючи потреби, не перебільшуючи потужність та не вибираючи генератор з занадто низькими показниками. 

Отже, для мінімальних потреб буде достатньо обладнання  з потужністю 3 кВт, для приватного будинку - 5 кВт, для великого будинку та підтримання в роботі помп, бойлерів, опалення - 7 кВт. Понад 7 кВт - для застосування у невеликих магазинах, кав’ярнях.

Генератори бувають однофазними і трифазними. 

Однофазні генератори підійдуть для роботи побутової техніки з напругою 220-230 В. Це включає електрочайники, телевізори та інші побутові прилади. Вони зручні для використання в житлових приміщеннях і дачних будинках.

Трифазні генератори підійдуть для техніки, яка потребує напруги 380-400 В. Це досить потужні пристрої: електроплити, зварювальні апарати, теплові помпи.

Перед тим, як купити генератор, необхідно визначити не тільки його потужність. Наприклад, як часто він буде потрібен і скільки має працювати: як аварійне джерело живлення чи на постійній основі. Ще один із важливих моментів вибору, це пальне, на якому буде працювати обладнання. 

Бензиновий - ідеальний як джерело резервного живлення. Досить компактний, не дорогий, мобільний, відносно малошумний, досить легко заводиться навіть при мінусових температурах. Але потребує перерви в роботі для “відпочинку” і заправки досить дорогим бензиновим паливом. Підійде для садиби, невеликих магазинів, перукарень, ательє, кав’ярень.

Газовий - екологічний, економічний у витраті палива, має низький рівень шуму. Недоліком є необхідність підключення до газової магістралі або періодична заміна використаних газових балонів. Ідеальний варіант для приватного будинку, офісних приміщень.

Дизельний - призначений для довготривалої роботи, досить економний, легко витримує високі навантаження. Такі моделі більш підійдуть для підтримання роботи лікарень, підприємств, будівельних майданчиків, великих магазинів та ресторанів. Досить висока вартість, наявність шкідливих вихлопів та можливі складності запуску при мінусових температурах. 

Інвенторний - малошумність, компактність, мобільність, якісна електроенергія, економічність та швидкий запуск до роботи. Але він має обмежену потужність (від 1 до 8 кВт.) та досить високу ціну. Але комфортність використання такого обладнання досить швидко себе окуповує. Інверторні моделі генераторів підійдуть для використання на природі, в будинку та під час виїзних заходів.  

Зарядна станція - алгоритм роботи як у великого павербанка. Вона накопичує електроенергію і віддає при потребі. Великий плюс, що може живити декілька пристроїв одночасно. Також, вона екологічна, компактна, мобільна. Це єдиний варіант, який підходить для використання у житловому приміщенні. Мінуси: досить висока ціна та обмежена потужність. 

Що краще купити — зарядну станцію або генератор, залежить від конкретних умов їх використання та потреб потужності. Кожне обладнання  ефективне для виконання конкретних завдань. Зарядні станції зручніші та безпечніші для короткочасних відключень електроенергії в умовах міста. Вони не потребують пального, прості у використанні, майже безшумні та не мають небезпечних викидів. Для більш тривалих відключень електроенергії, для бізнесу, лікарень та в приватних будинках найкраще підходять генератори. Завдяки їхній потужності та здатності працювати протягом тривалого часу, вони можуть забезпечувати електроенергією великі садиби та підтримувати безперебійну роботу найважливіших приладів.

Подобрать генератор Оставьте заявку на бесплатный расчет генератора и получите консультацию эксперта