Поради майстра стосовно експлуатації бензинового генератора у зимовий час

Поради майстра стосовно експлуатації бензинового генератора у зимовий час

Бензиновий генератор – це пристрій, що складається із бензинового двигуна внутрішнього згоряння, на валу якого встановлено генератор електричного струму. Бензогенератори переважно використовуються для резервного енергопостачання. Основне застосування бензинових електростанцій – аварійне джерело живлення у випадках, коли у вас є постійне джерело електропостачання, але іноді трапляються відключення та перебої з подачею електричної енергії. Крім того, такі електростанції зручно застосовувати у тих місцях, де немає постійної подачі електроенергії.

Досить часто трапляється проблема невдалого запуску електрогенератора за низької температури повітря. Вона тією чи іншою мірою характерна для всіх видів електрогенераторів, тому виробники передбачають певні засоби для її усунення. Так, для будь-якого електрогенератора підійдуть такі способи запуску в таких умовах:


1. Насамперед це використання спеціального захисного кожуха на генераторі. Він оберігає обладнання від переохолодження, тому запуск двигуна у такому контейнері відбудеться за будь-якої температури. Ще одним його безперечним плюсом є зниження рівня шуму. Єврокожухи можуть бути зібраними як під певну модель, так і універсальні — з кріпленнями для різних генераторів. Іноді виробники дозволяють розмістити в єврокожусі додаткові баки з пальним.

2. Також зверніть увагу, щоб у генератора були відсутні несправності у вигляді засміченого повітряного фільтра або несправної свічки запалювання. Не рекомендується заощаджувати на якості палива, це теж може стати причиною того, що ваш генератор не захоче працювати за мінусової температури.

3. Наявність у конструкції системи агрегату електропідігріву моторного масла та охолоджувальної рідини. Особливо ця функція потрібна у тих широтах, де зими бувають особливо суворими і за умови, якщо електростанція тривалий час стояла без роботи.

4. Чим більша ємність акумуляторної батареї, тим краще, тому на зимовий період потрібно придбати акумулятор із ємністю не менше 20 А·год.

5. Іноді відбувається така ситуація, коли акумулятор слабшає та запустити бензиновий генератор не виходить. Спеціально для таких випадків продаються аерозолі для полегшення запуску. Хорошим рішенням також може бути встановлення системи автоматичної підзарядки АКБ.

Підготовка генератора до запуску на холоді

• Замініть масло на зимове. Для роботи при низьких температурах потрібна спеціальна олива з позначкою W (winter) у маркуванні. Застосовувати потрібно суто напівсинтетичне маслило. Рекомендовані маркування - 10W30 та 10W40. Вони ідеально підходять для будь-яких погодних умов. За умови суворої зими (-30°С і більше) рекомендується використовувати зимове мастило 5W30, яке також є напівсинтетикою. Точні показники в'язкості мастила, необхідні вашому генератору, повинні бути вказані в інструкції з експлуатації.

• Викрутіть та перевірте свічку запалювання. Якщо на ній є невеликий нагар, видаліть його дрібним наждачним папером. Знімати нагар металевими предметами не можна. Сильний нагар - привід змінити свічку. Перевірити, чи робоча свічка, можна наступним чином: вставте її назад у гніздо, притисніть контакт до металевого корпусу двигуна і смикніть стартер. Якщо між свічкою та металом з'явиться іскра – свічка справна.

• Залийте свіже паливо, воно теж має властивість псуватися. При зберіганні протягом декількох місяців відбуваються хімічні процеси, які погіршують властивості бензину. Ці погіршення не є критичними, але можуть викликати проблеми при зимовому запуску.

• По можливості скористайтеся карбюраторним аерозолем. Ним потрібно бризнути у систему забору повітря. Перед цим обов'язково зніміть кришку фільтра і вийміть сам фільтр - він може зіпсуватися через ацетон, що міститься в аерозолі.

• При дуже сильних морозах безпосередньо перед запуском з ручного стартера перевірте, чи не замерзло мастило в механізмі стартера. При вимкненому запаленні потягніть кілька разів за шнур і переконайтеся, що він змотується назад на котушку.

• При зимовому старті може знадобитися багато разів смикнути ручку стартера, особливо якщо ви змінювали паливо.

• При сильних морозах не можна навантажувати генератор одразу після запуску – дайте йому прогрітися хоча б 10 хвилин.

• Якщо бензогенератор невеликих розмірів, краще зберігати його в теплому приміщенні, таким чином ви підвищите ймовірність безпроблемного його запуску в мороз. Побутові бензинові генератори зазвичай мають малі габаритні розміри та невелику вагу, такий генератор не займе багато місця.

Дотримуючись цих простих правил, ви не зазнаєте жодних проблем із запуском двигуна бензинового генератора при температурі нижче нуля і він буде чудово функціонувати в будь-яких кліматичних умовах.

Якщо ваш бензиновий генератор все ж таки вийшов з ладу і не запускається, тоді необхідно звернутися за допомогою до фахівців.

GENERATOR.UA має власний сервісний центр, який виконує будь-які види технічного обслуговування, ремонту та монтажу всіх видів електростанцій.

Придбати генератори відомих світових виробників ви можете у нашому інтернет-магазині GENERATOR.UA. Все представлене обладнання в магазині сертифіковане, має заводську гарантію від 1 до 5 років. Купуючи обладнання в нашому магазині, ви можете бути спокійними: наші спеціалісти в режимі 24/7 завжди проконсультують вас і допоможуть вирішити питання будь-якої складності.

СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР GENERATOR.UA завжди налагодить та відремонтує куплене у нас обладнання у разі виходу його з ладу з вини виробника.

Телефони: +38 (066) 677-66-49

+38 080 075 97 91 безкоштовний, багатоканальний

E-mail: service@generator.ua

Skype: generator.ua

Підібрати генератор Залиште заявку на безкоштовний розрахунок генератора і отримайте консультацію експерта