220 або 380 вольт: який генератор вибрати

Електрогенератори - це електричні машини, що перетворюють (генерують) механічну енергію в електричну енергію. Придбати генератор для дому – не проблема, але як не розгубитися у різноманітності моделей та вибрати свою ідеальну машину? Що таке «генератори змінного струму 220 вольт» і чим вони відрізняються від «дизельні генератори 380 вольт»?

Генератор на 220 вольт

Ці однофазні генератори (бензинові або дизельні електростанції) зі стандартною напругою 220 вольт використовуються в побуті. Вони однофазні, тобто змонтовані по одній лінії до всіх споживачів потужності в приміщенні. Тому якщо в побуті немає техніки, що жадібно їсть 380 вольт постійно, то однофазного, але потужного генератора 220 вольт для дому буде достатньо.

Генератор на 380 вольт

Такі трифазні генератори є зразком для використання в промисловості або на будмайданчиках. Однак не варто скидати їх з рахунків, якщо доглядаєте дизель генератор для заміського будинку, де є гараж і майстерня, що постійно використовують потужні електромотори. Також розумно буде купити дизельний генератор (трифазний на 380 В) і запитати ціле котеджне селище або цехи в промзоні. У цьому випадку такий тип генератора економічніший за однофазний, до того ж видає струм як 220 В, так і 380 В.

У чому різниця між однофазним та трифазним генератором

Обидва види цих генераторів ідеальні - кожен для свого споживача, різниця полягає лише в кінцевому навантаженні та цілі. Запитати зварювальну майстерню і забезпечити роботу насоса з електромотором зможе трифазний бензиновий генератор. Забезпечити світлом та теплом дачу цілком під силу однофазному генератору. Важливо пам'ятати, що однофазні генератори використовують при однофазних навантаженнях, зате трифазна дизель електростанція витримає обидва види навантаження: одно- і трифазну. Універсальний трифазний генератор розроблений для забезпечення енергією трифазних споживачів (не однофазних, поділених на три частини). Такий генератор рівномірно обдаровує своєю потужністю всі фази (при загальній потужності бензогенератора 9 кВт з кожної його фази отримуємо по 3 кВт, трохи більше).
Практика свідчить, що трифазні дизельні генератори славляться вищим ККД, ніж однофазні бензогенератори, наприклад. А різниця в ціні іноді може і не відчуватися: сильний однофазний коштує часто дорожче трифазного.
Зверніть увагу: якщо у вас приватний будинок, і з міста підключений кабель на 380 В, при цьому в будинку немає трифазного обладнання, а три фази розподілені по групам (наприклад: три поверхи, кожен поверх підключений до однієї фази; або розетки посаджені на одну фазу, освітлення на другу, басейн на третю), достатньо придбати генератор на 220 В і додатково до нього перекидний рубильник на три положення (місто / нейтраль/генератор) або встановити контактори, які перемикатимуть із міста на генератор самостійно (АВР автоматичний перемикач) без вашої участі. Головне — передбачити, щоб його потужності вистачило для живлення всіх споживачів.

Важливо пам'ятати: якщо ви придбали генератор 380 В, вам потрібно рівномірно розподілити навантаження між трьома фазами (допустимий перекіс до 10%). Інакше генератор працюватиме на межі своєї потужності.

Практичний приклад: набуваючи генератора 5 кВт 380 В, важливо розуміти, що з кожної фази можна зняти навантаження - 1,67 кВт. У цьому слід пам'ятати, що, наприклад, чайник споживає 2 кВт. Це більше, ніж 1,67 кВт, тому 5-киловаттный генератор може навіть глухнути, т.к. для однієї з фаз навантаження 2 кВт - граничне. У разі неможливості рівномірно розподілити навантаження між трьома фазами, купіть генератор 220 В — тоді з будь-якої розетки зможете отримати 100% потужності, перекіс по фазах вам не страшний.

Який би генератор для дому ви не вибрали - 220, 380 або комбінований 220/380 вольт, будьте впевнені в нашій підтримці. Бути власником електрогенератора — вигідно та почесно, особливо якщо техобслуговуванням вашої однофазної дизельної електростанції або трифазного бензогенератора знають фахівці generator.ua. Наша порада та допомога – на відстані одного дзвінка! Звертайтеся в нашійсервісний центр з усіх питань, пов'язаних з ремонтом, обслуговуванням, монтажем та підключеннямням генераторів 220 і 380 вольт.


Прийняти

Сайт використовує файли cookie