GENERATOR.UA рекомендує прочитати: особливості встановлення АВР

Ви вирішили придбати генератор, щоб убезпечити свій будинок від перебоїв з електропостачанням. Як правильно підключити генератор? Чи потрібний АВР? Якщо підключення виконуватимуть фахівці, все одно вам слід знати особливості, які допоможуть вибрати оптимальний варіант у співвідношенні ціна/потреби. Найбільш надійний і простий спосіб підключення генератора до домашньої електромережі - через ручний комутуючий пристрій - перекидний рубильник. Його конструкція передбачає, що спочатку домашня мережа відключається від централізованої лінії електропостачання, а потім приєднується до мережі генератора. Важливий момент полягає в тому, що централізована мережа жодним чином не повинна зустрічатися з мережею генератора. В іншому випадку, якщо пощастить, захист відключить таке з'єднання. А якщо не пощастить, може трапитися аварія.

За бажанням, можна дещо автоматизувати цю процедуру. Для цього замість ручного комутуючого пристрою слід встановити автоматичне (АВР). Але запуск та зупинку генератора доведеться здійснювати вручну.

До такої схеми можна додати пару реле, які візьмуть на себе прогрів генератора перед включенням навантаження та зупинку двигуна генератора після завершення його роботи.

Якщо потрібно, щоб резервне електроживлення включалося і відключалося автоматично, під час вашої відсутності, потрібно купувати повноцінну автоматику, яка візьме на себе всі описані вище маніпуляції. Такі роботи не рекомендуємо виконувати самостійно. Разом про те, щоб фахівці правильно сконфігурували схему перемикання АВР, треба правильно сформулювати їм завдання. Для цього слід визначити таке.

  1. Визначте, які саме споживачі повинні бути підключені до генератора. З точки зору розумної достатності, для забезпечення життєдіяльності будинку достатньо запитати від генератора газовий котел, аварійне освітлення, насос колодязя/свердловини та комутаційне обладнання для роботи Інтернету/телефону. Великий плюс такого рішення в тому, що це менш витратний варіант, як при купівлі обладнання, так і при його експлуатації. Але це, звісно, ​​дуже індивідуально.
  2. Якщо у вас є трифазні споживачі струму, повідомте фахівців, які саме. Крім цього, потрібно знати, яка мережа підведена до вашого будинку і як зроблено подальше розведення.

  3. Силовий кабель. Вимоги до перерізу кабелю випливають із пункту 1, а за кількістю жил — із пункту 2. Довжина кабелю повинна становити відстань від генератора до точки підключення до мережі, помноженої на 2.

  4. Потрібно визначити, де буде встановлений блок АВР: на генераторі або винесений окремо. Якщо блок АВР планується встановити окремо, то потрібен кабель управління (5 м'яких жил, 1 мм2), довжиною, що дорівнює відстані від генератора до розташування блоку АВР. Крім кабелю управління, знадобиться силовий кабель, довжина якого дорівнює відстані від генератора до розташування блоку АВР. Кількість жил силового кабелю має відповідати кількості фаз +2 жили (нуль та нейтральний).

Рекомендуємо продумати перелічені вище пункти. Надаючи цю інформацію фахівцям, ви можете бути впевнені, що вам змонтують систему автоматичного включення електроживлення оптимально і з найменшими витратами.

Задати питання щодо АВР або запросити спеціаліста

Перейти до каталогу АВР

Прийняти

Сайт використовує файли cookie