Як вибрати джерело безперебійного живлення (ДБЖ) для комп'ютера, телевізора, котла
Як вибрати джерело безперебійного живлення (ДБЖ) для комп'ютера, телевізора, котла

Джерело безперебійного живлення (UPS) - це електронний пристрій на основі інвертора з інтегрованою акумуляторною батареєю для короткострокового резервного забезпечення подачі електроенергії на підключені прилади при падінні або відсутності напруги в основній електромережі. Простіше кажучи, ДБЖ - це запасна батарея, яка не дає комп'ютеру або іншому приладу відключатися через стрибки напруги.

Яку проблему вирішує ДБЖ

Перші компактні побутові ДБЖ резервного типу почали випускати одночасно з призначеними для користувачів комп'ютерами. Справа в тому, що для аварійного відключення ПК досить провалу напруги тривалістю 0,4 секунди, а операції читання/запису припиняються вже на 0,2 секунді. Автоматичне перемикання живлення на резерв ефективно вирішує цю проблему, і не тільки з комп'ютерами.

З огляду на те, в якому стані знаходяться електромережі в Україні, перепади напруги для деяких споживачів давно стали звичною справою. Ось тільки техніка на такі перепади не розрахована. Комп'ютери, наприклад, здатні витримувати коливання не більше 3% від номінальної напруги, побутові прилади - до 7%. Але навіть коливання в допустимих межах знижують відмовостійкість електронних компонентів. Щоб знизити ризики, встановіть безперебійник на найчутливіші до падіння напруги електроприлади: комп'ютер, телевізор, холодильник, котел, насос колодязя.

Як вибрати ДБЖ для різних потреб

При виборі джерела безперебійного живлення потрібно враховувати: який тип пристрою вам підходить, як довго вам необхідно підтримувати автономне живлення підключених електроприладів, за який проміжок часу важливо перемикатися на акумулятор в разі падіння або зникнення напруги в мережі.

Вибираємо UPS для комп'ютера

UPS для комп'ютера підійде практично будь-який, потрібно тільки визначитися яка ємність акумулятора потрібна і скільки ви готові віддати за можливість коректно відключити ПК при зникненні електрики.

Найдешевшим варіантом буде ДБЖ резервного типу або офлайновий, як його ще називають. Китайський POWERWALKER VI 850 SH IEC або український ELIM-УКРАЇНА ІНПП-600П обійдуться менше ніж у 2000 грн. кожен, але підійде тільки тим, у кого рідко бувають перебої з електрикою.

У середній ціновій категорії знаходяться лінійно-інтерактивні рішення, здатні стабілізувати вхідну напругу без перемикання на живлення від акумулятора. Яскраві приклади побутових ДБЖ цього типу: китайський LOGICPOWER 1500VA на 0,9 кВт і американський , більш надійний, але потужністю всього на 0,36 кВт.

Для комп'ютерів, що зберігають вкрай важливу інформацію, переважно мати ДБЖ з подвійним перетворенням. Їх ключова перевага - миттєве перемикання на акумулятори і назад, а головний мінус - ціна. Наприклад, китайський online UPS SOLARX SX-NB1000T/01 на 0,9 кВт коштує майже вчетверо дорожче аналогічного за потужністю офлайнового безперебійника.

Вибираємо безперебійник для телевізора

Джерело безперебійного живлення для телевізора може бути найпростішим, так як енергоспоживання навіть у габаритної «плазми», як правило, не високе. Зазвичай на один безперебійник, крім телевізора, підключають супутнє обладнання: програвач, тюнер, приставку.

З недорогих моделей, навантаження телевізора і мультимедіа апаратури потягне все той же китайський LOGIC POWER 1500VA, який вище рекомендували для комп'ютера. З онлайн-моделей можна взяти SOLARX SX-NB1000T/01 на 0,9 кВт. Вбудованого акумулятора на 9 А·год вистачає приблизно на 5 хвилин, чого достатньо, щоб без поспіху вимкнути апаратуру, якщо світло відключилося на довше.

Вибираємо потужний ДБЖ для котла і насоса

До джерел безперебійного живлення для насосів і котлів пред'являються, як правило, однакові вимоги: достатня вихідна потужність, ємний акумулятор. Рекомендуємо купувати UPS для котла з системою власного охолодження і зовнішньою батареєю. Так ви скоротите витрати на обслуговування і мінімізуєте потребу в ньому, що важливо, коли котел встановлений в окремому приміщенні, де рідко хтось буває.

Достатньою потужністю для подачі електрики на газовий котел при не частому короткочасному відключенні основного джерела живлення володіють недорогі лінійно-інтерактивні ENERSOL LINE 2000 LED і ENERGENIE EG-UPS-PS2000-01 з апроксимованою синусоїдою. У них не передбачений транзитний режим, зате є вбудовані акумуляторні батареї на 7 А·год в кожному.

ДБЖ для насоса буде коштувати досить дорого, тому що його пусковий струм зазвичай в 4-8 разів вищий номінального значення. Наприклад, для пуску самого простого насоса на 500 Вт знадобиться UPS не менше ніж на 2000 Вт. Купити побутовий генератор в такому випадку вигідніше. Добре показують себе в роботі і вважаються оптимальними по співвідношенню ціни і якості американські інверторні генератори Weekender. Наприклад, WEEKENDER D2500I відмінно впорається з навантаженнями колодязного або свердловинного насоса, так само як і газового котла.

Пишіть нам або телефонуйте на гарячу лінію магазину, якщо хочете купити джерело безперебійного живлення в Україні, але боїтеся неправильно вибрати UPS. Допоможемо розібратися у відмінностях і порекомендуємо найбільш підходящу модель під ваші запити.

Підібрати генератор Залиште заявку на безкоштовний розрахунок генератора і отримайте консультацію експерта
Прийняти

Сайт використовує файли cookie