Каталог товарів

Постачальники

Огляд ринку ДГУ-2016

Ринок дизель-генераторних установок у 2016 році характеризувався спадом. Оператори ринку вбачають причину спаду у попередній ситуації, що склалася на тлі віялових відключень 2014 року. Тоді в Україну було завезено велику кількість обладнання, але ринок зажадав лише частину цих запасів. В результаті, нерозпродані складські запаси залишилися чекати наступного сезону. продажів.

Оператори ринку висловлюють надію, що процес оздоровлення економіки вплине на зростання ринку ДДУ.

Класифікація ДГУ

У дослідженні ринку ДДУ, проведеному редакцією журналу "Мережі та бізнес", досліджувалися 4 сегменти, розділені за потужністю: 

  • менше 32 кВА;
  • 32-250 кВА;
  • 250-550 кВА;
  • понад 550 кВА.

При описі характеристик обладнання виробники ДГУ керуються стандартом ISO 8528, який описує чотири режими роботи дизель-генераторів залежно від типу навантаження.

  1. «Резервний режим» (LTP - Limited Time Power) передбачає роботу протягом 500 годин на рік, з них 300 годин поспіль з перервами на регламентне обслуговування.
  2. В «основному режимі», або режимі номінальної потужності (PRP — Prime Power), генератор працює необмежену кількість годин з можливими навантаженнями.
  3. "Безперервний режим" (COP - Continuous Power) означає, що генератор працює на повну потужність весь час в паралель з електромережею.
  4. Режим аварійного резерву (ESP — Emergency Standby Power), що передбачає роботу протягом менш ніж 200 годин на рік. Розрахункова потужність у резервному режимі більша за номінальну на 10–15%. Деякі виробники в каталогах вказують обидва значення, інші — лише одне, хоча вибір генератора залежить від його застосування.

Структура українського ринку ДДУ у 2016 році

В Україні представлено близько 40 торгових марок ДДУ. Кожну марку представляє дилер чи дистриб'ютор. Дані структури подання зведені в таблицю 1.

Таблиця 1. Структура українського ринку ДДУ у 2016 році

Торгівельна марка ДГУКраїна-виробникДистриб'ютори (дилери) в Україні
AksaТуреччинаДалгакіран компресор Україна, Т.Л. Індастріал, Сігма Пауер та ін.
Atlas CopcoШвеціяАтлас Копко Україна
EuropowerБельгіяБест Пауер Україна
CaterpillarСШАЦепелін Україна
CoelmoІталіяНІК
CumminsСШАДалгакиран компресор Україна, Альфа Гріссін Інфотек Україна
DalgakiranТуреччинаДалгакіран компресор Україна
Edizon (Europower)БельгіяМегатрейд
ElcosІталіяСігма Пауер
EmsaТуреччинаСігма Пауер
Energy PowerКитайБудпостач
FirmanКитайБудпостач
FG WilsonВеликобританіяМадек
FogoПольщаFogo Україна
ForteКитайБудпостач
GeneracСШАНІК
GenmacІталіяГеко Центр
GesanІспаніяБест Пауер Україна
GekoНімеччинаГеко Центр
Green PowerІталіяВітал-Енергорезерв
HimoinsaІспаніяПауер Дженерейшн
JCBВеликобританіяКомпресорс Інтернешнл
KeyPowerКитай Бест Пауер Україна
KiporКитай Генератор, Будпостач
Kurkcuoglu Jenerator
( KJ Power)
ТуреччинаДарекс-Енерго
MatariКитайЕнергостандарт
NiKУкраїнаНІК
Onis VisaІталіяЕкстрім ЛТД
PramacІталіяНІК
RIDНімеччинаДарекс-Енерго
RostPowerУкраїнаДе-Люкс Системи
SDMOФранціяНТТ Енергія
TeksanТуреччинаБест Пауер Україна
TessariІталіяЕнергосистеми-Луджер
UnitedPowerНімеччинаБест Пауер Україна
БМЕ ДизельБілорусьПатріот Технолоджіс
Спец-СервісУкраїна

Ринкові частки


Структура українського ринку ДДУ за оцінками експертів (у грошовому обчисленні)

Структура українського ринку ДДУ за оцінками експертів (у грошовому обчисленні).

На круговій діаграмі представлено співвідношення продажів в Україні ДДУ різних торгових марок, складене на основі експертних оцінок компаній-постачальників.

>

Як і в попередньому році, перші місця займають FG Wilson і Dalgakiran, при тому що кількісно було продано більше електростанцій другої марки.

AKSA, SDMO та Cummins приблизно з однаковими частками займають наступні три позиції.

Співвідношення кількості ДДУ середньої потужності (250-550) кВА, поставлених на український ринок у 2016 році

Співвідношення кількості ДДУ середньої потужності (250-550) кВА, поставлених на український ринок у 2016 роціУ сегменті середньої потужності лідирують продажі електростанцій торгових марок Dalgakiran і Emsa. Інші помітно відстають від лідерів.

Співвідношення кількості ДДУ великої потужності (понад 550 кВА), поставлених на український ринок у 2016 році

Співвідношення кількості ДДУ великої потужності (понад 550 кВА), поставлених на український ринок у 2016 роціУ сегменті генераторів великої потужності так само, як і в попередньому сегменті, лідирують Dalgakiran і Emsa. З ними впевнено конкурує обладнання торгової марки FG Wilson.

Споживачі дизель-генераторнихустановок

Розподіл поставок ДГУ середньої потужності (250–550 кВА) у 2016 році за сферами діяльності (у кількісному обчисленні)

Розподіл постачання ДДУ середньої потужності (250–550 кВА) у 2016 році за сферами діяльності (у кількісному обчисленні)Покупцями дизельних електростанцій середньої потужності виступали в основному будівельні компанії, комерційні структури (бізнес-центри, ТРЦ) та підприємства сфери АПК.

Розподіл поставок ДДУ великої потужності (понад 550 кВА) у 2016 році за сферами діяльності (у кількісному обчисленні)< /strong>

Розподіл постачання ДДУ великої потужності (понад 550 кВА) у 2016 році за сферами діяльності (у кількісному обчисленні)У нечисленних проектах із застосуванням ДДУ великої потужності, обладнання поставлялося на промислові підприємства, будівельним компаніям та на комерційні об'єкти, а також для ЦОД, готелів та підприємств агросектору.

Інші сегменти ринку

У частині компаній присутній напрямок оренди дизель-генераторів. Так, «Мадек» у 2016 році у проектах оренди використав понад 50 установок, переважно до 250 кВА. Ці генератори використовувалися, зокрема, для організації святкування Нового року, Днів Європи та Дня Києва, на фестивалі Atlas Weekend та інших заходах, при ремонті Південного мосту у столиці.
Зокрема, «Далгакіран компресор Україна» надає послуги оренди з 2016 року, парк генераторів налічує 50 установок потужністю 22–330 кВА.

Перспективи

Що стосується обсягу ринку в цілому, то він, на думку опитаних компаній, залишився на рівні торішнього або навіть трохи знизився. Причини прозові: стагнація економіки, коливання курсу нацвалюти, непрогнозована ситуація на фронті. Корпоративні замовники бояться вкладати кошти в розвиток підприємств через нестабільність у країні, а приватні — через спільну бідність, яка змушує економити.
З огляду на те, що багато клієнтів «затарилися» генераторами ще в 2014 році, а постачальники тоді ж завезли величезну кількість обладнання, нерозпроданогодосі пір, якихось зрушень чекати навряд чи варто. до розморожування проектів та реалізації відкладеного попиту.

За матеріалами журналу "Мережі та бізнес".

Перейти до каталогу дизельних генераторів

Покупцям генератора від 16 кВт

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ Задати
РОЗРАХУНОК ПОТУЖНОСТІ Замовити
ЗАМОВИТИ ПРОЕКТ Замовити
Підібрати генератор Залиште заявку на безкоштовний розрахунок генератора і отримайте консультацію експерта