Електростанція для дому

Причиною моїх пошуків резервного електропостачання послужили побоювання, що цієї зими треба якось убезпечити свій будинок від відсутності електрики хоч на якийсь час. На кілька днів чи годин. Може, й на кілька тижнів. Чомусь я вирішив, що якщо два тижні в моїй хаті не буде світла, то це ще якось можна пережити і намагатися боротися. А якщо затягнеться на довше, то рятувати доведеться вже не житло. Але про це думати не хочеться.

Я почав гуглити “генератор для дому” тощо. Знайшов купу статей із порадами фахівців, і навіть відео. Практичних матеріалів та слушних порад мало. А те, що знайшлося, породило більше запитань, ніж відповідей. Потрібно було визначитися з потужністю генератора. Тут є один тонкий момент: не завжди за цифрами у назві генератора можна визначити, яка потужність там вказана – номінальна чи максимальна. Це може призвести до того, що якщо за розрахунками на будинок достатньо купити генератор 3 кВт і придбати генератор, у якого 3 кіловати - це максимальна потужність, то може виявитися, що це граничний режим для нього. Довго він із максимальним навантаженням працювати не може і не повинен. Крім того, завжди треба мати запас потужності: особисто я нарахував у себе споживачів на 3 кВт, тому вирішив купити генератор 5 кВт. У мене невеликий будинок і досить теплий. Я вирішив забезпечити електроживленням освітлення у 4-х кімнатах, газовий котел, холодильник, телевізор, телефон та двоконфоркову електроплиту. Звичайно, електроплита потягне на себе півтора-два кіловати, але це вже зовсім аварійний випадок, якщо залишусь без газу.

Як виявилося, є генератори асинхронні та синхронні. Асинхронний генератор стабільніше тримає задані електричні параметри. Тому менша ймовірність, що може постраждати побутова електроніка: телевізор, комп'ютер тощо. Лампочкам, як я розумію, все одно. Електронагрівальні прилади теж байдуже. Загалом сенс дуже простий: якщо є чутлива електроніка, треба купити асинхронний генератор. Якщо ні, то й різниці немає.

Фахівці рекомендують купувати для невеликої потужності бензиновий однофазний генератор, а для потужності більше 10 кВт краще купити дизельну електростанцію, можливо навіть трифазну.

Я зупинився на такому варіанті: мені потрібен бензиновий генератор (він дешевше дизельного) однофазний, потужністю 5-6 кВт, з електростартером.

Приміщення. Куди встановлювати генератор, щоб узимку йому не було холодно? Особисто я встановив його у гараж, трубу вивів через бічну стіну назовні, кабель провів "повітряною" до будинку. Напевно, це не найкращий варіант, проте гараж пустував, та й він відносно теплий, взимку температура нижче за мінус п'ять градусів рідко опускалася.

По дорозі я вирішив, що морочитися з автоматикою перемикання на резерв (АВР) поки не буду. Хоча, річ гарна. В ідеальному випадку автоматика сама запускає агрегат генератора, прогріває його, потім перемикає будинок на живлення від генератора, а коли включиться центральне електроживлення, вона переключить живлення назад і заглушить генератор. Я вирішив підключити все це наступного року, а цього подивлюся, як взагалі покаже себе генератор і яке це — живити будинок від власної електростанції.

Купити недорогий бензиновий генератор виявилося не складно: вони найпопулярніші, їх продається найбільше. Купував на generator.ua, але довелося зачекати на постачання, т.к. попит на генератори великий. Натомість змонтували та підключили безкоштовно. Тепер чекаю перебоїв із електрикою:))

Залишити заявку на підбір генератора


Підібрати генератор Залиште заявку на безкоштовний розрахунок генератора і отримайте консультацію експерта
Прийняти

Сайт використовує файли cookie